Raamatupidamine väikeettevõttele: kuidas hoida kokku aega ja raha

June 8, 2020

Raamatupidamine väikeettevõttele on tihti alguses lihtne ning sellega saab ka ise hakkama. Seekordses blogipostituses räägime sellest, miks tasub aga ka väiksetel ettevõtetel kaaluda raamatupidajaga konsulteerimist ning kuidas see lõpuks neile raha kokku hoiab.

Alustava ettevõtte raamatupidamine on tihti lihtne ning sellega saab ettevõtja ka ise hakkama. Abi saab lihtsatest raamatupidamisprogrammidest nagu Smart Accounts. Selleks, et paremini hallata kliente ja arveldusi tasub aga kasutadaprojektijuhtimistarkvara nagu näiteks Uku. Mõlemad programmid on soodsad ja neid on kerge kasutada. Nende abiga saad luua oma töös juba varakult hea süsteemi ja korra ning hoida kokku oma närve ja aega. On aga mõned põhjused, miks professionaalse raamatupidajaga konsulteerimisest on juba alul palju kasu.

Õige algus hoiab kokku aega ja raha

Nimelt on raamatupidajad töötanud mitmete erinevate ettevõtetega ning programmidega. Seetõttu saavad nad sind säästa ise otsimisest või selgitamisest ja aidata sul algusest peale luua oma raamatupidamisse hea süsteem. Sel juhul liiguvad asjad sinu ettevõttes sujuvaltja oled valmis ka tulevikuks, kui ettevõtte suuremaks kasvab. Kui alguses on tehtud valesti, siis võib kuluda raamatupidajal hiljem palju aega, et ka vanad asjad korda teha. Vajadusel hoiustab raamatupidaja sinu eest ka kõiki arveid ja tšekke ning sina ei pea hiljem muretsema, kas kõik dokumendid on ikka korras ja olemas.

Keskendu enda ettevõtte arendamisele

Maksuseadused ja eeskirjad on tihti muutumises ning on palju erijuhtumeid. Lisaks ei ole seadust alati lihtne ise mõista. Raamatupidaja saab sinu ettevõtte jaoks olulised sätted sulle lahti seletada ning juhtida tähelepanu erisustele maksuseadustes, mille peale sa ei tulekski. Kogenud raamatupidaja konsultatsioon saab ära hoida seda, et peaksid ise pikalt seadustes järge ajama ning ka majandusaasta aruanne saab tema abiga kiiremini tehtud. Selle asemel saad seda aega kasutada enda ettevõtte arendamiseks. Tihti on raamatupidaja ka ise ettevõtja ning oskab seetõttu näha sinu probleemi just ettevõtja seisukohast. Sina saad agakeskenduda sellele, mis päriselt oluline: enda ettevõtte arendmisele.

Korras raamatupidamine näitab ettevõtte usaldusväärsust

Väikeettevõtte raamatupidamises juba alguses korra loomine aitab hoida kokku firmajuhi aega. Hea raamatupidamine on aga ka osa ettevõtte kuvandist ning näitab partneritele usaldusväärsust. Jub alihtsa müügiarve kujundus räägib palju sellest, millise ettevõttega on tegemist. Kui segadused arvetega või aruannetega on korduvad jätab see ettevõttest halva ning ebaprofessionaalse mulje ning võid kaotada kliente. Sarnaselt on majandusaasta aruanne avalik dokument, mille täitmisel tasub abi küsida: reeglitekohaseltja korrektselt vormistatud aastaaruanne suurendab ettevõtja usaldusväärsust.

Raamatupidaja teenus - maksa vaid tehtud töö eest

Sealjuures ei tähenda see, et peaksid kindlasti palkama eraldi raamatupidaja: vahel piisab ka väikesest abist või konsultatsioonist, et asjad õigest tööle saada. Tihti tekib seadusemuudatuste või aruannete esitamisel küsimusi, millele saab just spetsialist kõige paremini vastata. Näiteks Assistly pakubki just sellist väikestele ja keskmistele ettevõtetele kujundatud raamatupidamisteenust, mille puhul maksad ainult tehtud töö eest. Puudub igasugune kuutasu või kohustus. Kui sinu jaoks on igakuine raamatupidamine väga tüütu, siis saad selle lihtsalt raamatupidajale üle anda. Kui sul aga nii tihti abi vaja ei lähe, saad Assistly raamatupidajatelt abi näiteks majandusaasta aruande koostamisel või mõne muu tekkinud probleemiga. Alati on hea konsulteerida eksperdiga, kes saab sulle anda häid nõuandeid ning tagada, et kõik sinu firma raamatupidamises oleks just nii nagu peab!

Tõsta oma ettevõtte efektiivsust
Küsi infot või pakkumist
Võta Ühendust