Kodus töötamine: kaugtöö nipid meie tiimilt

March 15, 2020

Paljude inimeste jaoks on kodus töötamine mõnus vaheldus kontoritööle. Ilma töökaaslasteta ja katkestusteta, rahus ja vaikuses, saab hästi keskenduda ja mõned süvenemist vajavad asjad saavad kergeminigi tehtud. Teisalt võib aga kodus keskendumine suurt enesedistsipliini nõuda. Teised pereliikmed, lähedal olev külmkapp ja teler ning sotsiaalmeedia võivad hea töörütmi segamini ajada. Anname mõned lihtsad ja toimivad nipid, kuidas kodust töötamine endale kasumlikuks muuta.

Jää päevakava juurde

Hiljutine uuring leidis, et kaugtöö tegijate jaoks on kõige suuremaks probleemiks, end õhtul tööst väljalülitamine. Kui tavaliselt sõidame hommikuti kontorisse ja tuleme õhtuti tagasi oma erasfääri, siis kodus võib töö- ja eraelu kergesti seguneda. Isegi kui teed tööd kodust, alusta päeva nii nagu läheksid tööle. Alusta õigeaegselt ja lõpeta õigeaegselt. Soovi korral võid isegi panna selga riided, mida kannaksid töö juures. Sel juhul lood endale kindla töörutiini ning piirad ka kiusatust näiteks töötegemise kõrval koduseid toimetusi teha. Juhul kui veedad hulga päevast töid edasi lükates kuhjuvad need kõik õhtusse ja võib juhtuda, et veedad hoopis öötunnid viimastele meilidele vastates.

Leia endale töö tegemiseks õige koht

Kodus töötamine on efektiivne, kui sul on mugav. Selle asemel, et kirjutada meile diivanil lösutades, on kindlasti parem idee luua endale korralik töökoht. Olgu see siis korralik kodukontor või hoopis köögi söögilaud. Kindel töö tegemise koht kodus annab ka teistele pereliikmetele kindla sõnumi, et sind ei tohiks parasjagu segada. Kui aga tööpäev on läbi, siis saad rahus diivanil puhata ja tõmbad piiri oma töö-ja eraelu vahele.

Anna teada, millega tegeled ka teistele tiimi liikmetele

Ikka veel on ülemusi, kelle jaoks on kaugtöö siiani võõras. Nad on harjunud igapäevaselt oma töötajaid nägema ning ei ole kindlad, et töö väljaspool kontorit ka tehtud saab. Kodus töötamine ei pea aga seepärast tähendama kogu aeg arvuti taga istumist. Sarnaselt kontoritööle, kus võib olla kohvipause või jutuajamisi kolleegidega, on ikka kõige olulisem, et töö tehtud saaks. Seepärast tasub enda kollektiiviga panna paika need asjad, mis on vaja ära teha ja nende kulgu koos jälgida. Nii on kõik, vaatamata asukohale, ühises infoväljas ning ei teki arusaamatusi. Võib isegi juhtuda, et tänu mõnusale vaiksele õhkkonnale saad töö kodus kiiremini tehtud või asuda just selle asja kallale, mis kuid head hetke oodanud on. Selleks aga, et hoida meeskonda motiveerituna võib korraldada kiireid virtuaalkoosolekuid või nõupidamisi.

Suhtle!

Just koosolekud ja virtuaalne suhtlus on see, mis hoiab kodus töötaja motivatsiooni ning hoiab ära üksilduse tekkimise tunde. Kui sa oled inimene, kes on harjunud teistega igapäevaselt palju suhtlema, võib kodus töötamine tunduda väga tüütu. Selleks, et sul ei tekiks tunnet, et oled üksi ja tuju ei langeks, tasub otsida võimalusi inimestega suhtlemiseks. See, et me ei kohtu silmast-silma, ei piira ju meie võimalust kohtuda telefoni, messengeri või meili teel. Selle asemel, et saata email, helista töökaaslasele ja uuri, kuidas tema päev on läinud. Selle asemel, et kirjutada pikk email, paku välja asja arutamine vestluses või videokõne abil. Koos asjade tegemine hoiab ära tunde, et oled üksi, tõstab tuju ja motivatsiooni.

Nippe, kuidas end kodus tööle motiveerida:

- Tee endaga võidu! Kui Sul on käsil mõni väga tüütu ülesanne, tee iseendaga võistlus ja proovi see ära teha teatud aja jooksul. Kella tiksumine lihtsalt sunnib keskenduma.

- Tee töö tegemine mõnusaks! Kodus saad teha asju, mida töö juures ei saa: kuulata lemmik muusikat, kanda villaseid sokke või teha töö vahele paar sirutusharjutust või tantsuringi. Naudi, et saad kodus olla!

- Premeeri! Meie ajule meeldivad preemiad.Mõtle endale tehtud töö eest välja mõni tasu. PS! Ole mängus aus!

- Suhtle aktiivselt töökaaslastega ja tehke asju virtuaalselt koos. Koos on alati lõbusam!

Tõsta oma ettevõtte efektiivsust
Küsi infot või pakkumist
Võta Ühendust